Vin Diesel

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: New York, ABD
  •  Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1967
Vin Diesel Amerika'nın New York City'de 1967 senesinde dünyaya gelmiştir. Psikolog ve Astrolog olan annesi Delora Sherleen ve babası Irvıng H. Vincent tarafından yetiştirildi. Vin Diesel'in çocukluk seneleri Greenwich'te yaşarak sürdü. Yaşamının en kötü olayı ise Vin Diesel'in öz babasıyla asla tanışmamış olmasıydı.

Vin Diesel oyunculuk kariyerine çok minik yaşlarda başlama fırsatı yakaladı. Daha henüz 7'li yaşlardayken o ve yakın dostuna günlük 20 dolar alabilecekleri bir senaryoya sahip olmayı başardılar. Okul sonrası her günlerini bir iş için ayırmak zorunda kaldılar ve kısa zaman içinde kariyerinin inşasını atmaya başladılar. 17 yaşında olduğunda Vin çok iyi bir fiziki yapıya sahipti. New York'ta bir barda çalışarak ek olarak kendisine bir gelir kapısı daha açmış bulunmaktaydı. Artık kendi ismini kullanmak yerine her gün her yerde konuşulan Vin Diesel ismini kullanmaya başlamıştı.

Lise dönemlerinden sonra Vin Hunter Collage'e katıldı ancak 3 yıl kadar sonra oyunculuk kariyerine daha özen göstermek için buradan giderek Hollywood'a doğru yol aldı. Elbette ki Vin'in deneyimi daha Hollywood için yetmemekteydi, burda bir kaç sene süre geçirip hiç bir şey yapmadan tekrar New York'a döndü Annesi eve geri geldiğinde Vin'e Feature Films at used Car Prices adlı Rick Schmidt'in yazdığı kitabını verdi. Bu kitap onaadeta bir yön verdi. Kendi filmlerini yapma konusunda derin bilgilere sahip oldu.

Kitabın verdiği aktarımlar sonrası Vin ilk defa kısa film çekti ve başrolünde de kendisi oynadı. Multi- Facial adlı 1995 senesinde yazılan bu yapım ile 3 gün içinde 3 bin dolar kazanmasını başardı. Ek olarak bu onunn kariyerinin tavan yapmasındaki en önemli olaylardan biri olarak biliniyor. Sonra ufak tefek filmleri yaptı ve sonra kariyerinin en tepesi olan The Fast And Furios adlı filmde 2001 senesinde oynadı.HDFilmbak.com
Vin Diesel Filmleri
13 Nisan 2017
Her zaman suçla uğraşan takım artık eski kötü yaşamlarından arınmış ve normal bir yaşam sürmek istemişlerdir.Dom ve Letty evlenme kararı almışken, Brian ve Mia ise emekli olup he...
  • Gerilim, 2017 Filmleri, Aksiyon
  • 446
  • 136 Dk.
  • 0
  • 0
Hızlı ve Öfkeli 8 izle
KATEGORİLER