Olga Kurylenko

  1 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Ukrayna
  •  Doğum Tarihi: 14 Kasım 1979
Mankenlikten oyunculuğa girişen Olga Kurylenko, 14 Kasım 1979 yılında Ukrayna'da dünyaya gelmiştir. 13 yaşında eğitim almak adına gitmiş olduğu Moskova'da dikkat çeken güzel star, kariyerine manken olarak giriş yaptı.

Annesi bir sanat eğitmeni olan Kurylenko,yaşadığı şehirdeki sıradan bir okulda müzik ve piyanı eğitimi aldı. Annesiyle gitmiş olduğu seyahat sırasında tren istasyonunda keşfedilen Kurylenko mankenlik için güzel bir eğitim aldı. 16 yaşında Paris'e yerleşen güzel star, 18 yaşlarında Glamour dergisinin kapak resminde yer almayı başardı.

Az bir sürede manken olarak genç yaşlarında büyük bir zirve kapan Olga Kurylenko sırayla Madam Figaro, Elle, Marie Claire ve Vogue gibi bilinen dergilerin kapaklarında yer aldı. 1999 senesinde Fransız fotoğrafçı olan Cedrid Van Mol ile evlilik yaşayan starın evliliği ise 4 sene sürdü. 2005 senesinde hedefini oyunculuğa yönlendiren star, aynı sene Gizemli Sevgili isimli filmde başrolde yer aldı. Oyunculuğu oldukça başarılı olan güzel star sırayla Seni seviyorum, Paris, Hitman, Max Payne gibi yapımlarda bulundu. Olga Kurylenko oyuncu olarak en iyi zirvesini ise, başrolünde Daniel Craig'in olduğu James Bond filminin biri olan Quantum of Solace'de yakaladı. İşine Son Savaşçı, Unutulan Topraklar, Aşkın izleri, Yedi psikopat, Gelibolu filmleriyle sürdürdü. Mitch Glazen önderliğindeki Magic City isimli dizide yer alan star, aynı anda herkesin takdirini de kazanmakta. HDFilmbak.com