Andy Garcia

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Küba
  •  Doğum Tarihi: 12 Nisan 1956

Ünlü oyuncu Andy Garcia Baba 3 ( The GodFather 3) yapımındaki Vincent Carleone karakteri oynadığında tanınmıştır.

Garcia, 1956 yılında Havana, Küba'da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Andres Arturo Garcia Menendez'dir. Annesi İngilizce öğretmeni olan Amelie Menendez, babası ise avukatlık yapan Rene Garcia Nunez'di. Babası ek olarak çiftçilikle de ilgilenmekteydi. 5 yaşına geldiğinde aile ile beraber Küba'dan Amerika'ya taşındılar ve Miami Florida'da yaşamaya başladılar. Yerleştiklerinde babası bir parfüm şirketi kurarak kısa bir sürede milyon dolarlık bir şirkete çevirdi. Andy Garcia dünyaya geldiğinde kardeşiyle yapışık olarak doğmuştur. Sonrası operasyon ile birbirlerinden ayrılmıştır. Garcia Miami Beach kolejinde okurken basketbol oynadı. Lise senelerinde ise Drama dersleri aldı.

Florida'da Tiyatro okuyarak mezun olmuştur. Bir zaman sonra Hollywood'a yerleşti. 1985 senesinde The Mean Season yapımında Kurt Russell ile beraber oynadı. Bu yapım esnasında çalışmış olduğu yönetmen Brian De Palma beraber Dokunulmazlar  yapımında rol kapmayı başardı.

1987 senesinde Dokunulmazlar filminde Robert De Niro ile beraber bu filmde yer aldılar.
2005 senesinde Kayıp Şehir adlı filminde rolünü kapmayı başardı.
Garcia, 24 Eylül 1982 yılında Marivi Garcia ile dünya evine girdi. Dominik Garcia Lorido 1983 senesinde, Daniella Garcia Lorido 1988 senesinde, Alessandra Garcia Lorido 1991 senesinde, Andres Garcia Lorido 2002 senesinde 4 çocuğu bulunmaktadır. HDFilmbak.com