Türk Asıllı Yönetmen Fatih Akın'ın Son Filmi Oscar Adayı!!

Türk Asıllı Yönetmen Fatih Akın'ın Son Filmi Oscar Adayı!!
  28 Ağustos 2017   1011 Okunma

Ünlü Türk asıllı yönetmen Fatih Akın'ın son filmi olan In The Fade Almanya'nın Oscarlık adayı olarak gösterildi..

Cannes'da Altın Palmiye almak için çabalayan, Diane Kruger'in de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kaptığı, Fatih Akın'ın son yapımı olan In The Fade, Almanya'nın Oscar için Adayı gösterildi.

Duvara Karşı, Yaşamın Kıyısında ve Soul Kitchen ile yükselen ardında düşüş yaşayan, Ermeni Soykırımı'nı aktardığı The Cut ile oldukça eleştiri alan Fatih Akın, son olarak Tschick filmiyle isteneni az da olsa karşılamıştı. Fatih Akın geçen günlerdeyse internette, Rojava Direnişi'ni aktaran bir film çekeceğini bildirmiş ve bu cesur hareketiyle yine bütün tepkileri üzerine çekmişti.

Dünya kariyerini Cannes Film Festivali'nde sergileyen ve festivalden Diana Kruger'ın kazanmış olduğu En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle geri gelen, orjinal ismiyle Aus Dem Nichts veya ingilizce ismiyle In The Fade, karısını ve evladını bombalı bir saldırıdan sonra yitiren Katja'nın yas tutma evresine ve yaşamını değişime sokan bu tecrübenin başlarından almak istediği intikama focuslanıyor. Becerikli oyuncu Diane Kruger'ın Katja karakterini oynadığı filmin oyuncu kadrosunda ie Numan Acar, Ulrich Tukur, Denis Moschitto, Johannes Krisch ve Samia Chancrin gibi isimler bulunuyor.

Almanya'nın geeçen seneki Oscar Adayı yapımı da, bir çok otoriteye göre senenin en iyi yapımı olan Toni Erdmann'dı. Benim adıma da senenin en mükemmel yapımı olan Toni Erdmann maalesefki Oscar Ödülleri'nde Politik Doğruculuk kurbanı olan, Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü Asghar Farhadi'nin İran filmi olan The Salesman'e vermişti. Bu sene Oscar Ödülleri'nin aday kadrosu 23 Ocak 2018 yılında belirlenecek. Ödül töreniyse 4 Mart tarihinde yapılacak.

Dikkat çekici bir konusu olan ve yönetmenin kendi tecrübesinin dışında bir yapıya sahip olan yapım, bu sefer Oscar Adaylığı zamanında bir başarı yakalayabilecek midir? HDFilmbak.com
  • Beğen
    0
BENZER HABERLER
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha