DC'nin yeni karaktesi Wonder Woman gişe rekoru kırmayı başardı

DC'nin yeni karaktesi Wonder Woman gişe rekoru kırmayı başardı
  12 Haziran 2017   709 Okunma

Yeni karakterimiz Wonder Woman izleyici tarafından oldukça ilgi duyulmuş olacakki gişe rekorları kırmayı başardı.

 DC'nin sinema dünyası oldukça eleştiri alıyor, yerden yere gömülüyor, seveni de bayılıyor.Tartışmaların odağında, belki DC sinematik dünyası belki bu sorunları atlattı. Hem de öyle bir atlattı ki, kimse bunu beklemiyordu. Dc önceden Marvel'in yapamadığı neyi yapabiliyordu benzeri konuları tartışıp süreyi eritmek yerine biz, Wonder Woman'nın niçin bu kadar başarı kaydettiğini, diğer rakiplerini nasıl saf dışı bıraktığına değineceğiz.

Wonder Woman ABD dışarısında Thor 1 ve 2, Iron Man 1 ve  2, Doctor Strange, Guardiands of the Galaxy 1 ve 2, Captain America 1 ve 2 ve hatta Man of steel yapımlarından daha güzel bir açılış yaparak vizyona girdi. Üstüne üslük 100 milyon dolarlık gişe yapmasıyla, başrol karakteri bir kadın oyuncunun bulunması ve bir kadın tarafından kontrol edilen en başarılı yapım olmayı başardı. Grinin Elli Tonu yapımından dahi büyük bir açılış performansı yakalayan Wonder Woman, kadının güçlerini sinema alanlarında daha da çok hissettiğimiz günlerin geldiğini göstermektedir.

Wonder Woman Türkiye'de ise, açılış haftasında Karayip Korsanları: Salazar'ın Laneti yapımının yemen ardında, ikinci sırada olarak gösterilmekte. 113 bin 442 izleyen kitlesiyle sadece ilk haftanın sonunda çıkarak Türkiye'de de süratli bir vizyon zamanı olacağının gözlenmesine neden oldu.Peki bundan en büyük faktörler nelerdi? Başlıkları şöyle; Dc hayran kitlesi böylesine bir filmi kaçırmak istemiyordu. Kadın gücünün olması cezbediciydi. İzleyenlerin sevmesi yeni gelenleri de çekti.Zamanlaması gayet iyiydi. Yenilikçi ve oldukça değişik bir yapım olması cezbedici unsur oldu.HDFilmbak.com
  • Beğen
    0
BENZER HABERLER
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha