13. Doktor yolda: Doctor Who'nun ilk ve tek kadın starı Jodie Whittaker sükse yarattı

13. Doktor yolda: Doctor Who'nun ilk ve tek kadın starı Jodie Whittaker sükse yarattı
  23 Temmuz 2017   1124 Okunma

Geçtiğimiz pazar günü ortalığı harekete geçiren bir haber duyuldu. 13. Doktor'umuz bir bayan olacak!. BBC kanalında senelerdir süren efsaneleşmiş dizisi Doktor Who'da ilk defa bir kadını başrolde göreceğiz. Hazır mıyız?

Peter Cbaldi Doctor Who rolünü kaptığında, bu dizinin bu kadar iyi olacağını bilse ne düüşünürdü acaba? Bir çok nesili büyüten dizi ile BBC, bu kez izleyenlerini ters köşe yaptı. Belki de seneler öncesinde yapılması gerekeni henüz yeni yaptı, bir bayan Doctor Who ile karşılaşmamıza hazır olmamızı bildirdiler. Geçen pazar tenis karşılaşmaları esnasında yayına giren treaaser video ile Jodie Whittaker, yeni doktorumuz olacak.

Yeni dönem Kraliçemiz Whittaker, bu rolü üstlenen ilk bayan oyuncu. Çoğu kişi adına da mükemmel bir seçim olduğunu bildirebiliriz. Whittaker, Broadchurch dizisiyle harika bir oyunculuk sergiliyerek beğenileri kazanmış, çoğu kişinin de merak içerisinde projelerini beklediği biri haline geldi. Tabii ki yeni projesi hiç beklenmeyen bir taraftan geldi ve artık yeni Doktor'umuz o oldu.

Broadchurch'ün en sorgulayıcı bölümlerinden bi tanesi olan The Entire History of You, kitap aktarılması bir yapım olmasıyla dikkat çekip tüm romantik kişileri fetheden One Day, 2016 yılının beğenilen filmlerinden Adult Life Skills ve Black Sea gibi daha pek çok yapımda yerini alan Whittaker, yeni bir Doctor Who kariyeri ortaya koyacaktır.

İnternette adının duyulmasının ardından Doctor Who takipçileri çoğu zaman kendilerine Whovian derler; '' Asla kadın bir Doctor Who olamaz'' gibi pek çok değişik kelimelerle istemediklerini bildirdi. Diğer taraftan, bazı takipçiler ise öncesinde hep erkek gördüklerini ve ilk defa bir bayan olmasının güzel bir tad katacağını söylediler. Bu tartışmalar dizinin başlamasına kadar devam edeceğe benziyor. HDFilmbak.com
  • Beğen
    0
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha